Jak założyć internetowe konto bankowe

Jak założyć internetowe konto bankowe – wybór rachunku

Jak założyć internetowe konto bankowe

Zakładanie konta – podstawowe kroki

Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego produktu. Przed podjęciem decyzji warto poznać notowania kilku banków. Najważniejszym pytaniem jest to, do czego naprawdę potrzebujesz konta bankowego. Jak zamierzasz z niego korzystać. Ile wypłat z bankomatów wykonałeś w danym miesiącu i jak często dokonywałeś przelewów.

Następnym krokiem jest wypełnienie formularza, na witrynie instytucji finansowej. Odnośniki umieszczone na tej stronie, przeniosą Cię na oficjalną stronę internetową konkretnego banku.  Formularz wymaga wpisania podstawowych danych osobowych. Z powodów proceduralnych, wymagań prawnych, niezbędne jest podanie również danych teleadresowych.  

Kolejnym krokiem jest wypełnienie formularza na stronie internetowej instytucji finansowej. Link na tej stronie przeniesie Cię na oficjalną stronę danego banku. Formularz ten wymaga podania podstawowych danych osobowych. Ze względów proceduralnych oraz wymogów prawnych niezbędne jest również podanie danych kontaktowych.

Internetowe konto bankowe

Kiedy otwieramy konto bankowe przez Internet, możemy zostać poproszeni o przesłanie kopii lub zdjęcia dowodu osobistego. Program informatyczny banku automatycznie odczyta dane z plików i sprawdzi ich zgodność z danymi aplikacji.

„Podpisanie” umowy o prowadzenie rachunku bankowego to ostatni krok, jaki musimy wykonać. Można to zrobić podczas rozmowy wideo lub przelewając pieniądze z konta już posiadanego w innym banku. Sposób weryfikacji wybieramy na wstępnym etapie otwierania rachunku bankowego. Umowę możesz również podpisać w obecności kuriera. Dostawa zamówienia jest całkowicie bezpłatna. Zobacz więcej na: https://ekspert-bankowy.pl/konto-bez-kuriera/

Jak wybrać internetowe konto bankowe

Problem w tym, że najlepsze konto bankowe nie istnieje. Bardziej odpowiednia jest tutaj definicja najlepszego konta bankowego. Ponieważ wszystko zależy od Twoich potrzeb jako klienta. Konto zero * stało się teraz standardem w ofercie każdego banku. Jednak warunek, że tego rodzaju konto jest naprawdę bezpłatne, jest bardzo ważny.

W Polsce działają dziesiątki banków i innych instytucji finansowych oferujących rachunki bankowe. Trudno będzie zrozumieć, co każdy z nich oferuje.

Porównywarka ofert pomoże Ci znaleźć najlepsze konto osobiste, które odpowiada Twoim potrzebom. Wystarczy, że określisz, jak często korzystasz z bankomatu i ile przelewów wykonujesz w każdym miesiącu. W odpowiedzi otrzymasz kompletną listę ofert dopasowaną do Twoich potrzeb.

Jak działa porównywarka kont bankowych

Przy wyborze rachunku bankowego warto zwrócić uwagę na kilka czynników, takich jak dodatkowe opłaty czy aktualne promocje. Warto również zwrócić uwagę na dodatkowe konto oszczędnościowe, które zwykle dostarczane jest wraz z kontem osobistym.

Dla osób posiadających smartfony bardzo ważne będą płatności mobilne i bankowość internetowa. Możesz również uzyskać dostęp do swojego konta przez przeglądarkę internetową.

Wiele banków świadczy również szereg usług dodatkowych. Sprawdź, czy masz prawo do bezpłatnych usług dodatkowych podczas zakładania konta.

Podsumowanie konta bankowego online

Konta oszczędnościowo-rozliczeniowe to podstawowe produkty banków. Skierowany jest głównie do klientów indywidualnych. Będzie służył do codziennego wykorzystania pieniędzy. Dbajmy o swoje pieniądze, a nie podejmujmy ważnych decyzji pochopnie i pod wpływem impulsu.

Konkurencja na rynku usług finansowych jest ostra. Banki lub inne firmy finansowe oferują specjalne oferty i bonusy, aby przyciągnąć nowych klientów. Otwórz konto i spełnij proste warunki, możesz zdobyć setki złotych. Warto skorzystać z tej oferty i przenieść konto do innego banku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *