Czym jest Marketing Internetowy

Wraz z rozwojem Internetu, pojawiły się nowe formy docierania do klientów. Z tego artykułu dowiesz się czym jest marketing internetowy, oraz jak możesz go wykorzystać do promowania swoich produktów czy usług.

Czym jest marketing internetowy

Marketing internetowy jest jedną z najlepiej rozwijających się dziedzin marketingu. Wynika to z faktu, że wiele firm przenosi swoje działania do Internetu, co pozwala obniżyć koszty, oraz dotrzeć do większego grona odbiorców.

Czym jest marketing internetowy

Marketingiem internetowym nazywane są wszelkiego rodzaju działania w Internecie, mające na celu formułowanie strategii wprowadzania produktów czy usług na rynek, Działania marketingu internetowego mają na celu między innymi zwiększenie widoczności firmy w Internecie.

Jednym z najczęściej wykorzystywanych do tego narzędzi jest strona internetowa lub profil w mediach społecznościowych. Marketing internetowy ma na celu nawiązanie i wzmocnienie więzi z odbiorcą. Najskuteczniejszą formą działań marketingowych w sieci jest inbound marketing, czyli tzw. marketing przychodzący.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *