Jak Inwestować w Kryzysie

Jak Inwestować w Kryzysie – Korzystaj z okazji do inwestycji

W 2020 roku nadszedł zapowiadany od dawna wielki kryzys. Inwestowanie stało się coraz trudniejsze i bardziej ryzykowne. Z tego artykułu dowiesz się jak inwestować w kryzysie, oraz na czym nadal będzie można zarobić.

Jak Inwestować w Kryzysie

Wiele osób zadaje sobie pytanie, w co inwestować w tym trudnym czasie. Restrykcje związane z koronawirusem i czasowe zamknięcie gospodarki pokazało, że sytuacja na rynku może zmienić się błyskawicznie. Pomimo pomocy Państwa, wiele przedsiębiorstw popadło w tarapaty. Najbardziej jednak na obecnym korona kryzysie zyskały firmy z branży e-commerce, oraz firmy zajmujące się dostarczaniem towarów.

Czy warto inwestować w czasie kryzysu

Wbrew pozorom, w kryzysach powstaje najwięcej fortun. Duża zmienność na rynku sprawia, że trafne inwestycje mogą przynieść ogromne zyski. Z drugiej jednak strony wiele firm, zwłaszcza takich, które już wcześniej funkcjonowały na granicy opłacalności, nie przetrwa i zrezygnuje z dalszej działalności.

Oczywiście nie ma jednej prostej odpowiedzi na pytanie jak inwestować w kryzysie. Część osób ma nawet wątpliwości czy w ogóle w czasie kryzysu warto inwestować. Jednak alternatywą jest utrata części kapitału na skutek rosnącej inflacji, dlatego rozsądna inwestycja będzie mimo wszystko korzystniejsza.

Jak inwestować w kryzysie, co wybrać, żeby nie stracić.

Osoby nieprowadzące działalności gospodarczej, tradycyjnie inwestowały w lokaty czy obligacje. Jednak wspomniana powyżej wysoka inflacja, może spowodować znaczne uszczuplenie realnej wartości naszych oszczędności. Mimo wszystko nawet nisko oprocentowana lokata bankowa będzie lepszym rozwiązaniem, niż trzymanie pieniędzy w przysłowiowej skarpecie.

Zarówno lokatę, jak i też konto oszczędnościowe otworzymy całkowicie przez Internet. Jest to praktyczne, zwłaszcza w czasie kwarantanny, kiedy nie możemy opuszczać własnego mieszkania. W sieci znajdziemy wiele serwisów poradników i instrukcji jak otworzyć konto bankowe bez wychodzenia z domu.

Złoto, czyli jak inwestować w kryzysie

Ludzie posiadający nieco większe oszczędności, w niepewnych czasach będą poszukiwali innych, bardziej opłacalnych form lokowania kapitału. Dobrym wyborem może się okazać złoto. Ten cenny kruszec przy okazji każdego kryzysu zwiększa swoją wartość.

Z podobną sytuacją mamy do czynienia przy okazji obecnego kryzysu wywołanego koronawirusem. W przypadku zakupu złota warto mieć na uwadze, aby inwestować głównie w fizycznie istniejący kruszec, w formie monet bulionowych lub sztabek. Certyfikat inwestycyjny w złoto, sprawdza się w tzw. normalnych warunkach, jednak w sytuacjach nadzwyczajnych może się okazać bezwartościowy.

Korzystaj z okazji inwestycyjnych

Wspomniane wcześniej złoto, może jeszcze sporo podrożej, zanim kryzys odpuści. Podobnie było w przypadku wcześniejszych kryzysów. W latach 2007 – 2011, cena złota wzrosła trzykrotnie, osiągając najwyższy poziom w historii. Jednak nigdy nie ma pewności, że ten schemat się powtórzy.

W okresie kryzysu gospodarczego zazwyczaj spadają też kursy akcji. Warto również obserwować ceny nieruchomości, jednak w tym przypadku trzeba mieć na uwadze wiele innych czynników, niezwiązanych z kryzysem. Ceny mieszkań są bardzo zróżnicowane w zależności od lokalizacji. Może się więc okazać, że w wyniku niżu demograficznego i masowej migracji społeczeństwa, ceny nieruchomości nie wzrosną nawet po zakończeniu kryzysu.

Zachęcamy do komentowania i udostępniania wpisów oraz do zapoznania się z kolejnymi artykułami na blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *